האזנה מושכלת: הפודקאסטים שיעשו לכם סדר בחשבון הבנק

פודקאסטים בנושא כלכלה ועסקים

מה משתלם יותר: לקנות כל יום אוכל או לעשות קנייה מרוכזת? האם פקידי בנק נעלמים מן העולם? ומה החידושים בשוק ההון, הביטוחים וההשקעות?. כל השאלות החשובות האלה ושאלות אחרות נענות במגוון רחב של פודקאסטים (הידועים בעברית צחה כ'הסכתים') שאפשר להאזין להם בחינם. אבל איזה הסכתים כדאי להכיר? הנה הרשימה:

חיות כיס

'חיות כיס' הוא פודקאסט שמתאים עבור אנשים שחשוב להם לנהל נכון את הכספים והכלכלה שלהם. מי שרוצה לשמוע על פודקאסטים בנושא כלכלה ועסקים במילים מובנות, כדאי שיכיר את 'חיות כיס', הסכת שבו אפשר לשמוע סיפורים על כלכלה כמו למשל דיונים על לקיחת משכנתא והדרך לעשות את זה בקלות ובאופן מסודר, המנחים יעזור למאזינים להבין איזה מאבקים בכנסת יכולים להשפיע לצרכן הקטן על הכיס, בשיחות עם מומחים של 'חיות כיס' אפשר להכיר מקרוב את המוסד לביטוח לאומי ואת חוקיו ולהנות ממגוון תוכניות מעניינות. את הפודקאסט מגישים שאול אמסטרדמסקי, צליל אברהם ודנה פרנק והם מספקים תמונה ברורה יותר אודות כלכלה ומנחים את התכנית בגובה העיניים.

דו"ח פינטק

'דו"ח פינטק' הוא פודקאסט מעניין שדן בחידושים בשוק הבנקאות, חידושים בתחום הריביות והתשלומים בתחום ההלוואות, והוא דן בכל מה שקשור אל ניהול ההון והביטוח. בין היתר הוא מחדש למאזינים פרטים לגבי תהליכים בימי קורונה, עדכנות בשוק הרפואה, 'דו"ח פינטק' יספק למאזינים תובנות לגבי פקידי הבנק והמשמעות שלהם בחיינו ויספר על מערכות פיננסיות בימינו אנו. בתכנית תמצאו מגוון אורחים וכלכלנים מבריקים.

מהומת הסטארט אפ

בישראל קיימים המון רעיונות חדשים ובהתאם קמים המון מיזמים חדשים בכל שנה אבל רובם אינם מחזיקים מעמד. מי שירצה לקבל כלים ליזמות טובה ורווחית והתנהלות פיננסית במסגרת המיזם – יוכל לשמוע על הכול ויותר בפודקאסט מהומת הסטארט אפ. המנחות יערה, אלינה וגיל מחלקות בתכנית כלי יזמות יעילים להקמת חברות הזנק וסטארט אפים.

תשובות מסובכות לשאלות פשוטות

האם הייתה לכם שאלה בכלכלה שלא העזתם לשאול כי פחדתם מהאורך ומהמורכבות של התשובה? חשוב שתדעו שעם ההסכת 'תשובות מסובכות לשאלות פשוטות' לא צריך לפחד. את הפודקאסט הזה מנחים יעל חלק ופרופסור דן אריאלי והוא מציע דיונים בהם אפשר לקבל תשובות על שאלות פופולאריות וחשובות כמו: האם כדאי ללכת לשוק כל יום או לקנות קנייה מרוכזת בסופר פעם בשבוע? או האם מי שמרוויח יותר הוא זה שצריך לקבל החלטות כלכליות בבית? והאם שווה לטוס לחו"ל רק בשביל הופעה? המנחים של 'תשובות מסובכות לשאלות פשוטות' יספקו לכם את כל התשובות והידע הדרוש בנושאים של כלכלה.

ערך מוסף בשבילי

הסכת מצוין באמצעותו אפשר ללמוד על יסודות חשובים ומושגים בכלכלה. את התכנית מנחים ליאור תבורי וטל וולפסון שהם בוגרי משרד האוצר. השניים משוחחים על מושגים שיכולים להישמע לאזרח הפשוט כמסובכים והם מפשטים אותם עבור המאזינים. כך הם דנים בנושאים של רמת חיים וצמחיה כלכלית, תכנית חסכון כדאיות, אפיקי השקעה משתלמים, נושאים של כלכלה ופסיכולוגיה ושאר נושאים מעניינים מאד.

אז אם תמיד רציתם לדעת מה זה אותו 'מטבע ביטקויין' שכולם מדברים עליו או כיצד עובדת באמת קרן השתלמות או כיצד לבצע קניות לבית באופן נכון – כדאי למצוא קצת זמן ולהאזין להסכתים שיספקו לכם מידע חשוב ומעניין. את התוכניות אפשר לשמוע גם בפקקים או באימון כושר ובכך להשכיל ולנהל את החיים הפיננסיים שלכם על הצד הטוב ביותר.