כמה יעלה לכם מזרן איכותי?

מזרן איכותי

כשמדובר על הבריאות שלנו, מרביתנו מוכנים להשקיע הרבה מאמץ וגם לא מעט כסף על מנת להבטיח שכל אספקט בחיים שלנו נעשה בצורה הכי בריאה שיש. אחדים ירכשו אך ורק מזון אורגני ולא מעובד, אחרים ישקיעו באימונים שונים בחדרי כושר ואפילו יתאמנו על בסיס קבוע עם מאמן פרטי ויש כאלה שישקיעו בבדיקות תקופתיות אצל הרופאים הטובים ביותר. לעומת זאת למרבה האירוניה, כאשר מדובר על השינה שלנו, שהיא אחד הדברים החיוניים לשמירה בריאותינו, אנו לא נוטים לייחס אליה חשיבות גדולה מדי ולא נוקטים בצעדים שיהפכו לטובה ואיכותית ויותר, כמו רכישה של מזרן איכותי שמתאים לנו. בואו ננסה להבין ממה נגזרים המחירים של מזרנים טובים ועל הדרך נסביר מדוע אתם חייבים לעצמכם רכישה של מזרן כזה.

טווחי המחירים של מזרונים

יש מוצרים מסוגים שונים שאנו רוכשים שמגיעים בטווח מחירים אחיד פחות יותר ואין יותר מדי מקום למשחק. כשמדובר על מזרנים זה ממש לא המצב, וניתן לרכוש מזרנים במחירים של אלפי שקלים בודדים ואפילו כמה מאות שקלים, עד למחירים של עשרות אלפי שקלים. לאור העובדה הזאת חשוב לדעת שעל אף שרכישה של מזרון זול עשויה להיות מפתה, לרוב מדובר על מזרנים לא איכותיים במיוחד שלא יספקו תמיכה מספקת לגב. זה גם לא אומר שאתם צריכים להוציא עשרות אלפי שקלים על מזרן, אבל כן רצוי להשקיע פעם אחת במזרון טוב שיחזיק לשנים ארוכות. המזרנים האיכותיים של חברת גטה למשל, הם מוצרים מעולים שמחזיקים לשנים ארוכות ומספקים תמיכה אורטופדית לגב והמחירים שלהם הם נוחים יחסית, מה גם שניתן לבחור באפשרויות תשלום נוחות ומרובות.

חומר המזרן

כשאתם רוכשים מזרן, חשוב להכיר את החומרים העיקריים מהם מכינים מזרנים כיום. החומר הבסיסי ביותר הוא מזרן ספוג והמזרנים הפשוטים ביותר הם מזרני קפיצים. מי שרוצה חיסכון משמעותי בקניית ריהוט לבית יכול בהחלט לשקול רכישה של מזרנים כאלה, אבל חשוב לדעת שיש סיכוי לא רע שהם לא יהיו ממש נוחים וגם יש הרבה כאלה שמפתחים תגובות אלרגיות לחומרים הללו.

האפשרות הבאה היא מזרן ויסקו, מעין חומר מיוחד ש"זוכר" את מבנה הגוף שיושב עליו ומתעצב בהתאם. חומר לא רע, אבל גם כאן יש טווח איכויות רחב מאד. לבסוף, שווה מאד להכיר את מזרני הלטקס. הלטקס הוא חומר מעולה שגם לא צובר הרבה לכלוך, גם לא מעורר תגובות אלרגיות (מלבד מי שאלרגי ללטקס בפרט כמובן, מקרים נדירים ביותר) וגם מספק תמיכה אורטופדית מושלמת. בשנים האחרונות הפכו מזרני הלטקס לפופולריים במיוחד בגלל הדברים הללו, ונחשבים לקנייה חכמה ומשתלמת, גם בשל העבודה שלצד כל זה, לא מדובר בכלל במזרנים הכי יקרים שיש.

עלויות נוספות

לפני הרכישה, חשוב מאד לשים לב לאותיות הקטנות ולחשב במחיר הסופי גם הוצאות נלוות כמו דמי משלוח ואם ניתנת תקופת ניסיון. חברת גטה למשל, מאפשרת מאה לילות ניסיון והחזרה של המזרן ללא עלות וכן מציעה משלוח חינם לכל חלקי הארץ כמעט. כמו כ, שווה לברר אם אתם מקבלים מוצרים נוספים עם הרכישה של המזרן כמו טופר או כריות. אגב, רכישה מספק שנותן שירות לקוחות איכותי וזמין גם יכולה לחסוך לכם כסף בעתיד ובעיקר כאב ראש מיותר.

אל תתפשרו על איכות השינה שלכם

לבסוף, אנו בהחלט ממליצים להשקיע לפחות פעם אחת במזרן חזק ואיכותי. זכרו כי השינה שלכם היא חשובה לא פחות מתזונה נכונה, חיים נטולי סטרס וכושר גופני ודאגו לעצמכם לתמיכה אורטופדית וללילות של שינה רציפה וערבה.