איך לקנות בחכמה?

רבים מאיתנו מוצאים את עצמם בחוסר סדר כלכלי שמוביל לעיתים להוצאות לא נחוצות או לחובות. יש לא מעט מקרים, בהם אנשים רוכשים בצורה לא חכמה, ואולי גם ניתן לומר בצורה אימפולסיבית. כיצד ניתן לווסת את כמות הרכישות החודשית? איך קונים את המוצרים הנחוצים לנו במחירים משתלמים? כל התשובות בכתבה שלפניכם.

קניות אולניין

להבין את הצורך

רכישת מוצרים, מכל סוג אשר יהיו, עשויה לנבוע לעיתים מהצרכים הלא נכונים, כך למשל מתרחשת קנייה רגשית, שמטרתה לענות על צורך רגשי ולא על צורך חומרי. לפני שאתם ניגשים לרכוש את המוצר הרצוי, בררו מול עצמכם מהו הצורך האמיתי שלכם במוצר והאם הוא באמת ישמש אתכם בעתיד.

לחפש את המוצרים הרלוונטיים באינטרנט

כיום, ניתן לבצע רכישות מאובטחות באינטרנט, כך שהפריטים הרלוונטיים מגיעים בדואר עד אליכם. בהרבה מאוד מקרים תמצאו את המוצר שאתם מעוניינים לקנות במחירים משתלמים יותר באינטרנט מאשר בחנויות. קחו למשל את אתר איביי בעברית, בו תוכלו לרכוש מגוון רחב של מוצרים מכל מיני מחלקות, כשמחיריהם משתלמים ואטרקטיביים במיוחד. לפני שאתם יוצאים למסע קניות במתחמי הקניות בעירכם, בצעו חיפוש ברחבי הרשת. כך תוכלו למצוא את המוצרים האידיאליים ביותר בעבורכם, להשוות מחירים ולעשות עסקאות במחיר שווה לכל כיס.

למצוא קופונים ודילים

רוצים להתפנק במוצר חשמלי חדש? בנופש בבית מלון? בכרטיסים להופעה? לפני שאתם מבצעים את הרכישה – בררו אם ישנם קופונים ייחודיים או דילים מסוימים. למשל, חברות האשראי מעניקות קופונים מידי חודש, רשתות גדולות מפרסמות הטבות בעיתונים ועוד. הקופונים והדילים יסייעו לכם להוזיל את מחיר העסקה ולשלם סכום נמוך יותר מהסכום הנדרש, לכן אל תתעצלו, וחפשו קופונים בעיתונים ובאתרי האינטרנט.

יש חבר מועדון?

חבר מועדון בחנויות וברשתות השונות יכול להקנות לכם שלל מבצעים והנחות, לכן אם אתם מחזיקים בחבר מועדון של אחת החברות, בררו מהי כמות הנקודות שצברתם בכרטיס ומהם המבצעים השמורים לחברי המועדון. לעיתים, רבים מופתעים לגלות שצברו כמות מכובדת של נקודות, מה שאומר שהם עשויים לקבל הנחה משמעותית על המוצר הרצוי ובמקרים מסוימים (כמובן ובמידה ויש לכם כמות נקודות גבוהה ורלוונטית) אף לא לשלם על המוצר כלל ולרכוש אותו באמצעות נקודות בלבד.

אגב, ביום ההולדת שלכם, כדאי לבקר בכל הרשתות בהן יש לכם חבר מועדון מאחר ורובן מעניקות לחוגגי יום ההולדת מתנה ייעודית.

חפשו מבצעים

כל הרשתות עורכות מבצעים, בין אם מדובר ברשתות המזון, רשתות הפארם או רשתות האופנה וההנעלה. השתדלו לקנות את המוצרים האידיאליים בעבורכם רק במבצעים ולהימנע מלשלם בעבורם מחיר מלא. לעיתים אין ברירה והמוצר הרצוי אינו במבצע, לכן רכשו אותו רק אם אתם זקוקים לו באמת.

 

רכישה נכונה וחכמה יכולה לחסוך לכם לא מעט כסף, לכן כדאי לבצע רכישות מושכלות, להבין את הצורך העומד מאחורי הרכישה ולנסות להוזיל את מחיר המוצר ככל הניתן (בין אם מדובר בקופונים, מבצעים או הנחות מועדון). כך או כך, רכשו רק את המוצרים שאתם באמת זקוקים להם, ונסו לנהל את ההוצאות שלכם בצורה חכמה ויעילה.