איך חוסכים בעלויות של אירוע חינה ביתי?

אירוע חינה ביתי

אירוע חינה באולם יכול להגיע בקלות לעלות של עשרות ולעיתים גם מאות אלפי שקלים. על כן, האפשרות של חגיגת חינה בבית מהווה הזדמנות מצוינת לחתור לחיסכון כספי. כיצד אתם יכולים להפיק אירוע חינה מפואר בבית? להלן הפרטים.

הפקת אירוע חינה פרטי בעלות כספית נמוכה: כך תעשו זאת בצורה נכונה

זה לא סוד שאירועי החינה שהיו פעם אינטימיים למדי הפכו לאירועי ענק בהשתתפות מאות ולעיתים אלפי אנשים. העלות של אירוע חינה באולם אירועים מתקרב מאוד לעלות של יום החתונה, ובעבור זוגות רבים מדובר בהוצאה כבדה שגוררת לקיחת הלוואה מהבנק או אפילו מההורים ומחברים קרובים, לטובת קיום האירוע. אם אתם עתידים להתחתן בקרוב ומתכננים לערוך אירוע חינה, ניתן בחלט לקיים את האירוע בבית, ובכך לחסוך אלפי שקלים – מבלי להפחית באפקט הוואו. איך עושים את זה? להלן השלבים בדרך להפקת אירוע החלומות, צעד אחר צעד:

הגדרת תקציב

בשלב הראשון רצוי לשבת ביחד ולבחון מהו התקציב שלכם. בחינת התקציב צריכה להתבסס על ההון הנזיל שלכם לצד מתנות אותן תקבלו מבני המשפחה והאורחים. התקציב שלכם צריך להנחות אתכם לכל אורך הדרך, כאשר רצוי להקציב סכום נוסף לטובת חריגות שעלולות להתרחש כתוצאה מביטול הגעה של אורחים או אטרקציה מסוימת אותה תרצו להוסיף לחגיגה שלכם. בכדי לשמור על מסגרת התקציב ולהימנע מחריגות מומלץ ליצור קשר עם מפיקת חינות אשר תדע לספק לכם  את כל מה שצריך לחינה בעלויות התואמות את התקציב שלכם.

השוואת מחירים

דרך מצוינת לחסוך בעלויות היא דרך השכרה של ציוד דרך חברות מקצועיות. בכדי שתוכלו לקבל את הצעת המחיר האטרקטיבית ביותר, רצוי לבצע השוואת מחירים בין מספר ספקים במקביל. תתפלאו לדעת כמה כסף תוכלו לחסוך אם רק תשקיעו את הזמן בבחירה של ספקים אמינים, שמעניקים הצעות מחיר מצוינות בעבור השכרה של ציוד כמו גם צילום, איפור הלבשה ועוד.

תזמון

רוב אירועי השמחות מתקיימים בקיץ ובאביב. ניתן בהחלט לחסוך את העלויות של אירוע חינה ביתי ולבחור במועד כלכלי יותר להתחתן דרך בחירה בתקופת הסתיו והחורף, ובכך להוזיל את העלויות של הספקים שלכם כמו דיג'יי, מפיקת חינה ועוד. איך זה אפשרי? ובכן, ככל שהביקוש יורד, כך היכולת שלכם להתמקח מול הספקים עולה ובהתאם לכך גם היכולת שלכם להשפיע על העלות הסופית של האירוע – בייחוד אם תבחרו לקיים את האירוע דווקא בתחילת השבוע, ולא בסוף השבוע.

חלוקת אחריות בין בני המשפחה

אחד הסממנים הכי מזוהים עם אירוע החינה הוא ללא ספק האוכל המוגש באירוע. בכדי שתוכלו לחסוך עלויות מבחינת קייטרינג, ניתן בהחלט להטיל על בני המשפחה תחומי אחריות שונים כמו הכנת ממתקים באופן עצמאי במקום לרכוש דרך חנות, ניתן ללמוד ביחד כיצד להכין את המטעמים ולהכין אותם בעצמכם, כחלק מההכנות לאירוע.

הזמנה דרך האינטרנט

רשת האינטרנט עמוסה בחנויות וירטואליות שמציעות פריטים דקורטיביים לאירועים בעלות נוחה. תוכלו להזמין באינטרנט סלסלות מפוארות לטובת יצירה של שוק מרוקאי מפואר לצד מנורות יפהפיות וכן מיתוג אישי כמו מסגרת צילום חינה, פדים לטקס החינה, כוסות, כובעי תרבוש ועוד. גם כאן רצוי לבצע השוואת מחירים ואף להצטרף לקבוצות של זוגות שעתידים להתחתן ברשתות החברתיות, כך שתוכלו להצטרף לקבוצות רכישה ובכך לקבל הנחות בעבור רכישה של ציוד ותפאורה לצד קבלת מידע אודות אנשי מקצוע מובילים ומומלצים מטעם הזוגות.

לסיכום, הדרך לאירוע חינה ביתי רצופה בתכנונים אולם אין ספק כי במידה ותעקבו אחר הטיפים  אותם הצגנו לכם כאן תוכלו להפיק אירוע חינה חלומי ומפואר בבית, באופן שמשקף סטנדרטים גבוהים שאינם נופלים מהסטנדרטים של אירוע באולם אלא להפך – גורמים לאירוע האירוע להפוך לייחודי, מרגש ובלתי נשכח.