תרומה לנזקקים

כשאנחנו נותנים משהו לחברה, תורמים או מתנדבים – אנחנו כבר מרגישים טוב יותר. זאת יכולה להיות עזרה לחבר במצוקה, אירוח חברה לקשיש בודד או הצלה של בעל חיים שזקוק לסיוע, וזאת יכולה להיות תרומה כספית למטרה חשובה.

ההרגשה שאנחנו עושים למען האחר היא הרגשה משחררת שאין דומה לה! אם אנחנו רוצים לקדם מטרות או לתמוך במטרות שונות – אנחנו יכולים לחפש עמותות שאנו מתחברים אליהן ואל הפעילות שהן מבצעות, ובכך לתת תרומה חד-פעמית או תרומה על בסיס חודשי.

כיום יש אתר שמאפשר לבצע את הפעולה אונליין ומקל על תהליך התרומה והופך אותו למהיר במיוחד. אז איזה עמותות כדאי להכיר הנה כמה מהן שפועלות למען מטרות חשובות? הנה כמה דוגמאות:

'אורות של תקווה – למען הילדים'

עמותה אשר תומכת בילדים חולי סרטן ובבני משפחתם. העמותה פועלת כבר 20 שנה ומשפרת את איכות החיים של החולים ושל בני המשפחה כמו גם מקלה בהתמודדות עם המחלה. העמותה מסייעת ברכישת תרופות, סלי מזון, ביגוד וכולי. היא מוציאה ילדים חולי סרטן לנופשונים ומגשימה משאלות. המתנדבים של העמותה חוגגים ימי הולדת לילדים ומסייעים בהקמת מחלקות משודרגות בבתי חולים, כמו למשל בניית מרחבים חמימים ומזמינים יותר לילדים בתוך בתי חולים, כמו מרחבים עם ג'ימבורי, מטבח, גינה, קולנוע ושאר אטרקציות לילדים חולי סרטן.

'אני איתך'

לצעירנו, אנו שומעים בכל יום על מקרי תקיפה מינית נוראיים שאין להם שום מקום בחברה ובהתנהלות אנושית. נפגעות ונפגעי תקיפה מינית עוברים גיהינום של ממש בהתמודדות, וכאן דרוש מרכז סיוע לנפגעות ונפגעי תקיפה מינית. עמותת "אני איתך" הוא ארגון ללא מטרות רווח שנאבק באלימות מינית. המרכז פועל יותר מ-40 שנה בישראל ומספק סיוע לאנשים ממחוז חיפה והצפון. 'אני איתך' פועלת בכול שעות היום לסייע לנפגעים ונפגעות תקיפה מינית, לבנות חברה שוויונית, למנוע תקיפות בעתיד ולמזער נזקים של מי שנפגע/ה מתקיפה הרסנית כמו תקיפה מינית.

קהילת 'רמות ציון'

קהילת 'רמות ציון' מקדמת חיי קהילה במגזר הדתי ומסייעת להעניק בית חם לאנשים שרוצים להתקרב אל המסורת היהודית. רמות ציון מבצעת ומארגנת פעילויות חברתיות לילדים ומבוגרים, לגיל הרך ולקבוצות נוער במטרה לקדם אנשים שזקוקים לכם בחייהם. מדובר בקהילה שיוצאת אל פעילויות התנדבותיות לטובת הכלל, כמו לימודי הלכה וחשיפה יהודית ליברלית בישראל, פעילות שיש בה מעורבות חברתית והנהגת בני נוער, הקהילה מספקת התארגנות של תנועות נוער, הרצאות ושיעורים, חוגים ובתי מדרש והכול במטרה להעניק ולספק קרבה למסורת היהודית ועידוד תרומה לחברה.

'השער לכלכלה נבונה'

על פי דוח העוני לשנת 2020 בישראל יש כמעט 2 מיליון אנשים שחיים מתחת לקו העוני. משפחות שנקלעות למצוקה כלכלית מוצאות עצמן במשברים קשים, בחובות וחוסר יציבות כלכלית שמובילה לתהומות שלא קל לצאת מהן. השער לכלכלה נבונה מטרתה לסייע למשפחות לצאת מהמצב הכלכלי הקשה, ולעזור להן להתנהל כלכלית בצורה נכונה, באמצעות ליווי, תמיכה של אנשי מקצוע וסיוע בדרכים שונות ומכובדות. משפחות עניות בישראל מקבלות תמיכה גם באמצעות סיוע כספי וגם באמצעות עמותות כמו השער לכלכה נבונה שמלווה אנשים ליציאה מהעוני תוך סיוע מקצועי שעוזר "לקום על הרגליים" ולצאת לדרך חדשה והרבה יותר נבונה כלכלית.

אז אם אתם רוצים לסייע למשפחות ולאימהות חד הוריות, לאנשים שנפגעו מינית, לילדים חולי סרטן, לבעלי חיים, לקידום בני נוער וילדים או לכל מטרה – בדקו מה האופציות לתרומה והיו חלק מקידום החברה הישראלית.