חנויות וירטואליות הפכו בשנים האחרונות לחלק קבוע, מסוגי החנויות שזמינים ללקוחות הישראלים. כך גם בתחום הפארם. יש לכך יתרונות וחסרונות שונים, אך בסופו של דבר, רבים שואלים שאלה פשוטה – האם משתלם יותר לקנות בפארם אונליין או בחנות פיזית?

חנות לכל דבר

יש עדיין אנשים שלא רגילים לרכוש בצורה כזו ולכן נזכיר ונדגיש, שמדובר בחנויות לכל דבר ועניין. לשם ההמחשה, ניתן לבקר בחנות כמו  dynstore ולהתרשם מכך בעצמכם. למעשה, מבחינת מסוימות, חנויות אלה הן בעלות יכולות משופרות, ביחס לחנויות פיזיות רגילות.

יתרונות רבים

לרכישה בחנות פארם אונליין, שורת יתרונות ארוכה:

השוואת מחירים

אם מדובר בחנות פיזית, בכדי לבצע השוואת מחירים רחבה, יש לשער שתחפשו מקום מרכזי. רחוב ראשי או מדרחוב, שבהם מרוכזות חנויות רבות מהסוג המבוקש (פארם במקרה זה). כעת, אחרי שזחלתם בפקקים ובהנחה שמצאתם חניה, תאלצו להתחיל "לכתת רגליים" בין החנויות השונות. להמתין למוכרים שיתפנו לשאלותיכם, לרשום את המחירים השונים וכן הלאה – תהליך מסורבל מאוד. נוח הרבה יותר, להשוות מחירים בין חנויות פארם באינטרנט.

חסכון בזמן ועלויות

בהמשך למה שתיארנו כרגע, רכישה בחנות פארם אונליין תתבטא בחסכון בזמן נסיעות, המתנות בפקקים, עלויות דלק, חיפוש חניה ועוד.

הרבה יותר אתרים

מבחר החנויות שיעמוד לרשותכם באינטרנט, גדול במיוחד. לגבי חנויות פיזיות, תגבילו את עצמכם לאזור הגיאוגרפי שבו אתם גרים. אבל לא כך באינטרנט.

מבצעים

תוכלו ליהנות ממבצעים שיש רק באונליין, במטרה למשוך יותר קונים. לדוגמה – דינסטור מציעה מבצעים רבים ומשתלם לקנות אצלם.

פתוח תמיד

חנויות מסוג זה, זמינות 24 שעות ביממה, בכל יום.

מחירים עדיפים

פעמים רבות, המחירים של מוצרי פארם בחנויות אונליין זולים יותר. אם אתם רוצים לקנות בחוכמה כדאי שתדעו שלחנויות אלה הוצאות נמוכות ביחס להוצאות הכבדות של חנויות פיזיות על שכירות. חסכון זה עשוי להתבטא במחירים.

האם משתלם יותר לקנות בפארם אונליין או בחנות פיזית?

אלה עוד כמה נקודות חשובות ומעניינות לגבי רכישה בפארם אונליין:

חיפוש מהיר

בחנות מקוונות, החיפוש מחוץ לאתר (שמוביל אליו) מהיר וקל וכך גם החיפוש באתר עצמו. השוו זאת לחיפוש ממושך בחנות רגילה, נבירה בערמות בגדים וכדומה.

מבחר גדול מהרגיל

המבחר שמוצג באתר, לא תלוי בשטח מדפים מוגבל. לכן, אתר כזה עשוי להציג מבחר ענק של מוצרים.

להפוך זמן מבוזבז לזמן שימושי – כאשר ממתינים ללא מעש, למשל בנסיעת רכבת, ניתן לנצל את הזמן לגלישה בחנויות כאלה.

אבטחה ופרטיות

יש מי שחוששים לרכוש באתרים, בעיקר משתי סיבות מרכזיות. האחת, היא בהיבט האבטחה ואכן, חשוב להיזהר כאשר רוכשים בכרטיסי אשראי (שיטת הרכישה הנפוצה בחנויות אלה). השנייה, היא בהיבט הפרטיות. זאת, מאחר שאתרים כאלה מטפלים בפרטי מידע רגישים לגביכם. באתרי פארם איכותיים, האבטחה ושמירת הפרטיות שלכם לא מהווים מגבלה. למי שעדיין מוטרד מכך, כדאי לשים לב לשלוש נקודות: האם כתובת האתר מתחילה בקידומת https:// (בשונה מ-http://)? האם מדובר בחברה אמינה? והאם האבטחה בצד שלכם (כל מה שבאחריותכם) טובה מספיק?

ביטול עסקה

רכישה בחנות פארם אונליין, היא "עסקת מכר מרחוק". במקרה של רצון לבטל אותה, הדבר קל יותר מאשר בעסקה בחנות פיזית.

לסיכום

לכל אחד השיקולים וההעדפות שלו בענייני קניות. בכל מקרה, ניתן לסכם שרכישה בחנויות פארם אונליין, לא פחות משתלמת מרכישה בחנות פיזית. במקרים רבים ומבחינת רבות (כפי שפירטנו), היא אף עדיפה עליה בהרבה.