יועצת שינה לתינוקות: כמה זה יעלה?

הורים רבים, ואם נדייק הורים עייפים רבים מפחדים מהזמן בו השמש שוקעת ויש להשכיב את הפעוט המתוק לישון, וזאת כי הם יודעים שעומדות לפניהם כמה שעות לא קלות, בהן התינוק יבכה, יירדם ויתעורר כמה פעמים, ובאופן כללי השינה הרציפה אליה היו מורגלים רחוקה מאי פעם. מכאן שטוב לדעת שאותם הורים אינם לבד, בעיות שינה אצל פעוטות מוכרות ומאוד נפוצות ועל כן הצורך הוליד מענה – יועצי שינה מקצועיים.

יועצת שינה לתינוקות

שינה במרחק נגיעה

כמו בכול תחום בחיים, גם בתחום ייעוץ השינה ניתן למצוא מגוון שיטות, אל חלקן תתחברו יותר ואל חלקן תתחברו פחות. בכול אופן טוב לדעת שאם רק תקבלו החלטה, תתמידו (ותשלמו), אתם עומדים לעבור מהפך, אתם בדרך לשינה הרצויה! עם זאת, הורים רבים ממשיכים להילחם לילה אחר לילה, ולו כי ההוצאה מרתיעה. ידוע שכיום, שירותיהן של יועצות שינה לתינוקות עולים לא מעט, ובתקופה בה רוכשים חיתולים ומגוון אביזרים משלימים, הוצאה שכזו לא תמיד קלה, ועל כן מומלץ לבחון כמה נקודות טרם מקבלים החלטה:

דגשים שיעזרו לקבל החלטה

  • לישון לילה שלם הנו יעד רצוי אך המחיר מרתיע? דעו שיש קופות חולים שמשתתפות בהוצאה. כך למשל קופת חולים כללית מחזירה עד כ70% מסך ההוצאה, כל עוד התינוק אינו גדול מחצי שנה, היועצת מחזיקה בתעודת הסמכה ומעניקה קבלה.
  • הלילות הקשים הופכים אתכם לעצבניים, לפחות מתפקדים ואף פוגעים בחיי המשפחה והזוגיות? ובכן מדובר בפגיעה קשה שללא ספק שווה את ההוצאה!
  • קיבלתם הצעת מחיר יקרה? בחנו חלופות. ההיצע הרב מאפשר למצוא התאמה מלאה בין רצוי למצוי. כמו כן אם כבר משווים, הרי שגם מוטב להשוות בין השיטות, וזאת כי חשוב ביותר שתאמינו בדרך. אם לא תפעלו בלב שלם התהליך ייכשל. תינוקות אומנם לא ישנים, אך כלל אינם טיפשים – הם קולטים אותנו טוב יותר ממה שאנו חושבים.
  • יש לכם הרגשה טובה שעוד מעט הדברים יסתדרו? ובכן אם התינוק עוד לא בן חמישה חודשים אל תמהרו לקבל ייעוץ. הגישה הרווחת היא שעד גיל זה השינה אמורה להסתדר לבד, כך שניתן לחכות ובינתיים להיעזר בטיפים כלליים ומאוד יעילים.
  • אתם יודעים בדיוק מה צריך לעשות, ולו כי כבר נעזרתם בעבר בשירותי ייעוץ שינה? ובכן ייתכן מאוד שבמקרה זה אתם יכולים לחסוך את הכסף ולהסתדר לבד. עם זאת, הורים רבים מעידים שלמרות שברור להם מה צריך לעשות, מתי וכיצד, הם עדיין בוחרים להיעזר ביועצת שינה. מדוע? בזכות התמיכה הנפשית והיכולת לקבל מענה נקודתי בכול רגע נתון. בנוסף, כל ילד הנו עולם ייחודי של צרכים ודגשים, כך שמוטב להתאים מחדש את התהליך.
  • מבקשים הדרכה, אך לא רוצים לשלם את כל הסכום? ובכן בירור קצר מעלה שלא מעט יועצות שינה מאפשרות להורים לבחור בין מגוון מסלולי ליווי, כך שניתן לשלם בהתאם.

נעבור למספרים!

אם נעבור למספרים, נסכם ש80% מהתינוקות חווים קושי לישון כהלכה, ייעוץ בתחום עולה בממוצע כ1,200 ש"ח, תמצאו יותר משיטה אחת (הרבה יותר(, והייעוץ כולל מינימום 15 שעות תמיכה, אך גם יכול להיות בלתי מוגבל (בהתאם לצורך). מכאן שכל הורה צריך לבחון האם המחיר שווה ולזכור שההוצאה אינה רק חשובה עבורו, אלא גם עבור הילד שצריך ללמוד לישון נכון – מבלי שיהיה תלוי בבקבוק, או בהרמה על הידיים. אז נכון שמדובר בתהליך ונכון שיש לשלם, אך יש הוצאות שהן ללא ספק שוות, והורים רבים מסכימים שבמקרה זה ההוצאה אכן שווה את התוצאה. לילה מוצלח לכולם!