איך לשנות את פני העסק שלך?

סטיילינג לאנשי עסקים

בלא מעט מקרים, העסק זקוק לריענון. בין אם אנחנו מרגישים שאין התקדמות בתהליכי מכירה ובין אם המיתוג הקיים אינו מדויק בעבור הארגון. כך או כך, יש כמה וכמה דרכים לשנות את פני העסק, לדייק את הנראות והמיתוג ולשדר את האווירה שאנו רוצים לשדר ללקוחות. אבל איך עושים זאת? המשיכו לקרוא.

נראות העובדים

במקומות עבודה רבים במערב יש קוד לבוש אחיד לכל העובדים, וגם בישראל אנו יכולים לראות קודי לבוש שונים בארגונים או משרדים אך בדרך כלל קוד הלבוש נובע ממקום של צניעות ולא בהכרח ממקום של רצון להיראות אלגנטיים. כדי לשנות את פני העסק, חשוב לשנות את נראות העובדים, ואף להיעזר בשירות ייחודי של סטיילינג לאנשי עסקים, כך תוכלו לבנות מערכת לבוש מכובדת בסיוע של סטייליסטית מקצועית.

בכל הנוגע לקוד לבוש, כדאי להחיל קוד אחיד שכל העובדים יתלבשו לפיו, בין אם תחליטו שכולם מגיעים בחליפות או בבגדים אלגנטיים ובין אם תחליטו שעל העובדים והעובדות להתלבש בצניעות. קוד לבוש מומלץ בעיקר לבעלי עסקים שעובדים עם לקוחות, או למשרדים שאליהם מגיעים לקוחות באופן תדיר, מאחר שלא תרצו שהלקוח יראה את העובדים בלבוש מרושל, אלא סביר להניח שתעדיפו נראות ייצוגית, מכובדת ומקצועית.

סטיילינג לאנשי עסקים

מיתוג מחודש

בניתם מותג, עבדתם על מיתוג לצד מעצבים גרפיים מוכשרים, אך עם הזמן אתם מבינים שהמיתוג איננו מדויק, ולא משקף את העסק שלכם באופן המיטבי. ובכן, אל תחששו ממיתוג מחדש, משום שלא מעט בעלי עסקים עושים זאת, ולרוב זו פעולה משתלמת ונכונה. נסו להבין מהי האווירה שתרצו להעניק ללקוחות, איזה מסר אתם רוצים להעביר וחשבו על דרכים שונות ויצירתיות לעשות זאת. לאחר מכן התייעצו עם מעצבים גרפיים והתחילו ליצור את המיתוג המחודש של העסק.

כשאתם בונים את המיתוג מחדש, כדאי לקחת בחשבון את עיצוב הנכסים הדיגיטליים, ולהתאים את כולם לקו העיצובי של המותג, החל מאתר האינטרנט, דרך חשבון הפייסבוק ועד לפרופיל האינסטגרם העסקי.

עיצוב חלל העבודה

דרך נוספת לשנות את פני העסק היא באמצעות עיצוב חלל העבודה. לפני שתתחילו בתהליך, מוטב שתשאלו את עצמכם כמה שאלות:

  • האם חלל העבודה מספק את צרכי העובדים?
  • האם המשרד פונקציונלי?
  • האם עיצוב החלל משרה אווירה נעימה?
  • האם העיצוב מקנה מראה ייצוגי ומקצועי לעסק?

כדי לעצב את חלל העבודה חשוב להבין מהו העיצוב הרצוי, כמו גם להתחשב במיתוג של החברה ובאווירה שתרצו להעביר ללקוחות ולעובדים. באזורים בהם עובדי החברה נמצאים ועובדים, חשוב להקנות מראה רגוע ונינוח, כשמומלץ להציב בחללי המנוחה (חדר אוכל, פינת עישון וכו') פופים צבעוניים, ספות נוחות וכל אלמנט שעשוי להעניק לעובדים אווירה ביתית. באזורים אליהם מגיעים הלקוחות, לרבות הכניסה לעסק, חשוב ליצור מראה מקצועי שישדר את האווירה הרלוונטית ואת הרושם שאתם רוצים להותיר.

 

שינוי פני העסק הוא לא דבר שעושים מהיום למחר, אלא שהוא מצריך חשיבה, הכוונה וסיוע מבעלי מקצוע. נסו להבין מהם צרכי העסק וכיצד תוכלו למנף את הארגון, ולאחר מכן צרו קשר עם בעלי מקצוע שיסייעו לכם להפוך את החלום למציאות. בהצלחה!