טיול בהודו: כמה הוא יעלה לנו – ואיך אפשר לחסוך בהוצאות?

אחת הסיבות המרכזיות לכך שהודו נחשבת לאחד היעדים האהובים ע"י ישראלים היא לא מעט בשל המחירים הנוחים המאפשרים לכל אחד לתכנן טיול מושלם, בתקציב נמוך. עם זאת, ניתן בהחלט גם לחתור להוזלת עלויות – כפי שנסביר כעת במדריך.

טיול בהודו: טיול מושלם בתקציב נמוך

הודו היא מדינת ענק אשר מציעה למטיילים ולאנשי עסקים שפע של פעילויות, אטרקציות, מסעדות ואתרים שהופכים אחד לאחד היעדים הנחשקים ביותר לטיולים, מזה עשרות שנים. עוד בשנות ה 90 הודו משכה אליה רבבות ישראלים אולם בשנים האחרונות ולאחר פתיחה של טיסות ישירות למדינה ניתן להבחין בזינוק במספר הנוסעים, כאשר לא מעט מהם הם מבוגרים, משפחות וזוגות לפני או אחרי חתונה. חשוב להבין כי ביחס למדינות אחרות במזרח הרחוק, הודו היא מדינה זולה מאוד במרבית האזורים – בעיקר באזורים הלא מיושבים כמו הצפון או המרכז. עם זאת, בעונת השיא המחירים עולים ויכולים להגיע גם למאות שקלים בעבור חדר בודד במלון, ועל כן צריך לקחת בחשבון כי התקציב שלכם צריך להיות מוגדר וקבוע, בהתאם לאופי של הטיול שלכם. אם אתם מחפשים להתפנק במלון חמישה כוכבים עלות של טיול כזה יכולה להגיע בקלות לרף של 40 אלף ₪ אולם ניתן בהחלט לתכנן טיול זול, בתקציב נמוך. איך? להלן מספר טיפים של מטיילים מנוסים:

רכישת ציוד מינימאלי

רצוי שלא להתפרע עם רכישה של ציוד כאן בישראל, וזאת בשל העובדה כי במקומות רבים בהודו ניתן לבצע רכישה של ביגוד, הנעלה וציוד טיולים במחירים שזולים בעד חמישים אחוז מאשר כאן בישראל. על מנת שתוכלו להיות מדויקים מבחינת הרכישה, על כן, מומלץ לבדוק ברשימת ציוד להודו דרך קבוצות חברתיות ואתרים המתמחים בטיולים בהודו וקחו בחשבון כי את רוב הציוד שלכם אתם יכולים לרכוש שם – ולשלוח חזרה לארץ.

טיול בהודו כמה הוא יעלה לנו – ואיך אפשר לחסוך בהוצאות

התמקחות

חלק בלתי נפרד מהשהות בהודו כוללת התמקחות לגבי המחיר. ההודים כבר מכירים היטב את הקהל הישראלי ולכן מודעים לעובדה כי המחיר יכול לרדת, במידה ויודעים להתמקח בצורה נכונה עם הבעלים. שימו לב כי ההתמקחות יכולה להתבצע אך ורק בגסטהוסים ולא במלונות, כאשר את המלונות רצוי לסגור מראש ולעקוב אחר התנודות במחירים – בהתאם לעונה.

הגעה שלא בעונה

אומנם הגעה שלא בעונת השיא מגלמת בחובה סיכון מבחינת מזג אוויר, אולם אין ספק כי מדובר בדרך מצוינת להוזיל את עלויות הטיול מאחר והגעה שלא בעונה מאפשרת לכם לסגור על מחירים נוחים יותר כמו גם להימנע מהעומס של המטיילים (וזה טיפ מצוין לקראת הנסיעה). כך לדוגמה, קיים הבדל משמעותי מבחינת המחיר של לילה בגואה בחודש נובמבר לבין חודש דצמבר, ועל כן במידה ואתם יכולים הקדימו את ההגעה שלכם לפחות כשבועיים לפני תחילת העונה הרשמית, לא לפני שאתם בודקים את מזג האוויר ולוקחים בחשבון כי חלק מהקומות עלולים להיות סגורים.

שימוש במזומן

על מנת שתוכלו לחסוך ולהימנע מבזבוז כספים, העדיפו למשוך לעצמכם סכום קבוע בכל שבוע בו תשתמשו לטובת תשלום על חדר, אוכל, אטרקציות ועוד, ובכך להימנע עד כמה שאפשר מתשלום באשראי שגורר גם עמלות בעבור המרה של שקל לרופי.

 השוואה

חלק בלתי נפרד מעולם הצרכנות ובוודאי כאשר מדובר בטיול בהודו הוא ביצוע השוואה, וזאת בכדי לקבל את המחיר הטוב ביותר. אם אתם מתכננים לצאת לטיול ג'יפים לדוגמה, רצוי לעבור בין כמה סוכנויות ולברר מהו המיר הטוב ביותר אותו תוכלו לקבל, כחלק מהתמקחות אך גם השוואה חשובה שכל תייר חייב לבצע.