מדפסות הן חלק מחיינו, מזה שנים רבות. בעסקים כמו גם בבתים פרטיים בכל רחבי העולם, נעשה בהן שימוש רחב, למגוון מטרות. אחד ה"מטרדים" הקבועים בהקשר זה, הם ראשי הדיו. אלה נגמרים די מהר, מטריחים את בעלי המדפסות בצורך להחלפתם המתמדת ועולים במצטבר לא מעט כסף. האם יש פתרון טוב יותר?

תואמים ומקוריים

ברכישת מדפסת, מי שמכיר את התחום יודע לצפות מראש להוצאות שוטפות. הוצאות אלה הן על החומרים המתכלים ופירוש הדבר בפועל, בעיקר דפים להדפסה, טונרים ומחסניות דיו. כאשר מדובר ספציפית על מדפסות הזרקת דיו, טונרים לא רלוונטיים ומדובר רק על דפים ומחסניות דיו. במבט רחב על מחסניות אלה, רואים שתי אפשרויות: מחד, מוצרים "תואמים" אשר מציעות חברות דוגמת xl dyo, במחירים נוחים מאוד. מאידך, מחסניות דיו מקוריות של היצרנים, אשר נוטות להיות יקרות יותר באופן משמעותי. רבים לא מודעים להבדלים בין שני סוגי המוצרים וחבל, מאחר שראשי הדיו התואמים הם בשורה חשובה מאוד לצרכן.

חידוש מתבקש

כצפוי, עסקים ואנשים פרטיים התרגלו עם השנים לנוחות הרבה של המדפסות. אחד החסמים הבודדים לאימוץ נרחב יותר שלהן, היה ועודנו מחיר הדיו. למעשה, הסתבר שיצרניות המדפסות עלו על "פטנט" עסקי פשוט ויעיל להרוויח ובגדול. הן מציעות מדפסות הזרקת דיו במחיר זול מאוד. אנשים מתפתים לכך ורוכשים ואז מגלים שהדיו יקר למדי ונגמר די מהר. לא מפתיע לכן, שהתפתחו עקב כך פתרונות שונים לאתגר זה. לדוגמה, שיטות למילוי עצמי של מחסניות דיו, באמצעות מזרקים. אך יש שיטה פשוטה יותר – לרכוש מחסניות מלאות, חדשות, אם כי מיצרן אחר ולא יצרן המדפסת. מחסניות כאלה מוצעות במחיר זול יותר. משתמשי המדפסות "גילו" אותן עם הזמן ובהדרגה, התפתח שוק של מחסניות דיו תואמות. תודות לכך, מחירי המחסניות התואמות ירדו אפילו יותר.

מגוון שיקולים

יצרנים ממליצים להשתמש רק בראשי דיו מקוריים. מדוע בעצם? מדובר סך הכול במוצר פשוט למדי. הוא מורכב בעיקר ממיכל פלסטיק, דיו שממלא את המיכל, מעגל מודפס פשוט וחרירים שדרכם הדיו "מוזרק" לבסוף אל הדף. בין הטענות ששומעים מהיצרנים:

זה מסוכן למדפסת

לא כאשר רוכשים דיו תואם מיצרן איכותי. זה סך הכול מיכל דיו – לא חללית!

ההדפסה לא תהיה איכותית

תהיה ועוד איך! ואם לא, עוברים לספק דיו תואם אחר. בדיוק כמו שניתן לעבור ליצרן מדפסות אחר, אם המדפסת שלו לא איכותית מספיק. כן, גם יצרני המדפסות הגדולים, יודעים יפה מאוד לייצר מוצרים בינוניים.

התואם עשוי לא להיות תואם בדיוק

כל מחסנית דיו תואם, מיועדת לדגמים ספציפיים מאוד של מדפסות. ייתכן שיצרן מדפסות יצא בדגם חדש מאותן סדרות, עם שינוי זעיר שפוגע בתאימות. זה עניין זמני ויצרני הדיו התואם יסתגלו למצב.

פגיעה באחריות

אם תתרחש תקלה במדפסת שנמצאת עדיין באחריות, היצרן יוכל לטעון שעקב השימוש שעשיתם בדיו תואם, הוא לא חייב לתקן זאת. הטיעון עשוי להיות, שהדיו התואם גרם לתקלה.

מחפשים ראשי דיו למדפסת? אפשר לחסוך בעלויות עם ראש דיו תואם

עוד על החברה

חברת xl dyo מתמחה במכירת ראשי דיו תואמים, לכל סוגי מדפסות הזרקת הדיו. זאת, כולל מדפסות של החברות HP, קנון, אפסון, לקסמרק, ברדר וסמסונג. בכך, היא מאפשרת ללקוחותיה לקנות חכם ולהשיג חסכון משמעותי ומתמשך בעלויות ההדפסה השוטפות.

לסיכום

אין סיבה טובה לרכוש מחסניות דיו מקוריות, אם רוכשים במקומן מחסניות דיו חלופיות מספק איכותי.