אזרחות פורטוגלית 2019: כמה זה יעלה לנו?

אם יש לכם עניין להשיג דרכון אירופאי, ואם אתם רק מעט מעודכנים בתחום, בוודאי שגם אתם נתקלתם בעובדה הבאה: דרכון פורטוגלי נחשב קל להוציא, ועל כן גם אנשים שגרים שניים או ארבעה דורות בארץ מוזמנים לבחון היתכנות, וזאת כי לפני 500 שנה מאות יהודים ברחו מספרד ופורטוגל ואילו כיום המדינה מבקשת לעשות צדק היסטורי (ובין היתר לתרום לכיס הפרטי שלה ולחזק את הכלכלה המקומית), ועל כן היא פותחת דלת – מאפשרת להשיג אזרחות (כל עוד עומדים במגוון התנאים השונים). עם זאת, ראוי להציף את השאלה כמה התענוג עומד לעלות, וכמובן מה מקבלים בתמורה.

אזרחות פורטוגלית

פירוט עלויות

שום דבר לא בחינם, אז כמה באמת עולה הוצאת אזרחות פורטוגלית? ובכן לקהילה היהודית יש לשלם כ500 יורו ועוד כ250 יורו עבור כל בן משפחה שמצטרף לתהליך. עבור אגרה לממשלת פורטוגל יש לשלם כ250 יורו (עבור כל אדם), עבור תרגום תעודת יושר, תעודת לידה והזמנת דרכון יש לשלם ביחד כ759 ש"ח ועבור שירותי אפוסטיל יש לשלם סה"כ כ 35 ש"ח. כמו כן, לא בכך תמו התשלומים, וזאת כי גם יש לשלם על טיסות לפורטוגל (אין זה תמיד הכרחי) וכמובן שיש לשלם שכר טרחה לחברות שמסייעות לסגור את סך הקצוות ולהשיג ולערוך את סך המסמכים הנחוצים, כאשר פה נמצא שהמחירים נעים בין 4,000 ש"ל לבין 12,0000 ש"ח.

עלות משפחתית

שנסייע לכם לסכם מהי העלות הכללית? ובכן רק עבור האגרות השונות (שמיועדות לאדם אחד) העלות נעה סביב ה4,100 ש"ח, כאשר ביחד עם שכר הטרחה העלות של אדם אחד מסתכמת בערך ב 9,100 ש"ח. כמו כן, אם בן/ת הזוג מבקשים להצטרף לתהליך, הרי שעבורם העלות תסתכם ב7,500 ש"ח, משמע זוג שמבקש ליהנות מאזרחות פורטוגלית יאלץ להיפרד מ16,600 ש"ח (פחות או יותר), וזאת עוד לפני שהוספנו את העלות של הילדים לסך ההוצאה.

בדיקת כדאות

סכום של מעל ל 15,000 ש"ח אינו הולך ברגל, ועל כן מוטב לבחון היטב שני דברים: ראשית מהם הסיכויים שתקבלו את האזרחות (חברה מקצועית תסייע לבחון את אחוזי ההצלחה) ושנית יש לבחון עד כמה אתם מבקשים לנצל את ההזדמנות, ולו מתוך מטרה לעשות עסקים שתוך פרק זמן קצר יחזירו את ההשקעה לצד תמורה יפה.

אזרחות פורטוגלית

תמורה עקיפה

לאחר שהבנו מהי העלות, יש להבין מה עשויה להעניק האזרחות, ולא רק מבחינת שקט נפשי, אלא יותר במישור הכספי. ובכן אין מדובר רק בהוצאה, אלא אם תרצו, גם תוכלו להרוויח והרבה. כיצד? באמצעות אזרחות פורטוגלית תזכו ללמוד בחינם במגוון מוסדות להשכלה גבוהה באירופה, ואם לא בחינם, אז לצד הנחה משמעותית. בנוסף, תזכו להתגורר ולעבוד בכל אחת מהמדינות ששייכות לאיחוד האירופאי, ובו זמנית ליהנות מתנאים סוציאליים ברמה מאוד גבוהה. מבחינת עסקים, תזכו לרכוש נדל"ן ברחבי אירופה ובו זמנית ליהנות מהטבות מס. מבחינת בריאות, תוכלו להוציא כרטיס ביטוח אירופאי שמעניק הטבות חשובות ומקיפות, ומבחינת טיולים, האזרחות הפורטוגלית תימנע את הצורך לשלם על הוצאת ויזה למגוון מדינות, כולל ארה"ב שכידוע מעניקה באופן אוטומטי ויזת תייר למחזיקי דרכון פורטוגלי.

שווה בדיקה

מכאן שאם מבקשים לעשות עסקים בחו"ל, לרכוש נכס מניב באחת ממדינות האיחוד האירופאי, לעבור להתגורר בחו"ל ואף שהילדים שלכם ילמדו במוסדות נחשבים לצד מחירים שנמוכים מאלו שקיימים בארץ, הרי שיש לקחת בחשבון שגם אם ההוצאה הראשונית מצריכה פתיחה של תוכנית חיסכון (עבור חלקנו), עדיין מדובר בעסקה כדאית – שווה בדיקה!