6 המקצועות הרווחיים ביותר בישראל

כל אמא רוצה שהילד שלה יהיה עורך דין, רופא, טייס וכדומה, אך כיום מוטב להתעדכן, וזאת כי המקצועות שפעם היו רווחיים פינו מקום למקצועות נוספים ומעניינים לא פחות, ועל כן אם גם אתם מבקשים להבין מהם המקצועות הרווחיים נכון להיום, ולו כי אתם סקרניים או פשוט מבצעים בדיקת מסלול מחדש, הרי שאתם מוזמנים להתעדכן, אם כי מראש נציין שהמקצועות שעוד רגע נציין מושפעים מפוטנציאל ההשתכרות, מרמת שביעות הרצון ומכמות המשרות הפנויות.

מהנדס תוכנה

מהנדס תוכנה הנו תחום שנוגע לטכנולוגיה ולמדעי המחשב. התחום מאפשר לפתח משימות במחשבים ובמכשירים אלקטרוניים והוא פותח דלת מבטיחה בתחום טכנולוגיית המידע. על מנת להתמקצע צריך לעבור לימודי תואר ראשון, לימודים  שבין היתר כוללים ניתוח מידע, תכנות, עיצוב תוכנה, פיתוח תוכנה ובאופן כללי יש ללמוד הרבה תכנות. מהי המשכורת הצפויה? המשכורת לעובדים מתחילים נעה בין 10 ל20 אלף ש"ח בחודש, כאשר מהנדס בכיר גם יגיע ל30 אלף ש"ח מדי חודש. נשמע הרבה? תפתחו את טבלת שכר הייטק לשנת 2018 ותיווכחו בעצמכם!

מקדם אתרים

מקצוע שמתפתח במהירות מסחררת הוא מקדם אתרים. תחום קידום האתרים, או ה-SEO (ראשי תיבות ל-Search Engine Optimization) תופס תאוצה בשנים האחרונות, וכך גם מבינים בעלי העסקים המשתמשים בשירות זה. באמצעות קידום אתרים ניתן להגיע למיקומים הראשונים במנוע החיפוש, מה שיוביל להגדלת קהל הלקוחות ולצמיחה בכמות ההכנסות של העסק שאותו מקדמים. כדי לעבוד בתחום אין צורך ללמוד לתואר ראשון, אפשר לעבור קורסי הכשרה בודדים שיכינו אתכם לעבודה תוך זמן קצר. גם במסגרת העבודה תעברו הכשרה מתאימה במידת הצורך שתכין אתכם לעבודה בתחום. השכר בתחום משתנה וזה תלוי אם תחליטו לעבוד כשכירים או כעצמאיים.

מהנדס נתונים

מהנדס נתונים בא לתת מענה לכמות המידע שאינה מפסיקה לעלות מדי שנה. מידע שנוגע למדיה החברתית, לנתונים רפואיים וכדומה. המנהל אוסף את המידע, מנתח אותו ומעבירו הלאה בצורה יעילה. בארץ מנהל נתונים מתחיל ירוויח בין 18 ל22 אלף ש"ח בחודש, וכאשר מדובר במנהל נתונים בכיר, הרי שהוא כבר ירוויח בין 42 ל48 אלף ש"ח.

מנהל טוב

מנהל מוצר

כל הליך פיתוח חייב מנהל מוצר. מדובר במקצוע מאוד דינמי ואף מאוד מאתגר. תפקידו של המנהל לקחת בחשבון את סך המשתנים, כולל אפיון מוצר, צרכים, סקרים, מחקר, עיצוב וכמובן נדבכי פיתוח ותכנון, כאשר כל הזמן יש להתעדכן בחידושים האחרונים. בארץ מנהל מוצר מתחיל ירוויח בין 18 ל 22 אלף ש"ח בחודש, וכשמדובר במנהל מוצר בכיר, הרי שהוא כבר ירוויח בין 42 ל48 אלף ש"ח.

מנהל כוח אדם

מנהל כוח אדם אחראי על שורה ארוכה של נדבכים: על קליטה של עובדים חדשים, על ראיונות העבודה, על הענקת משכורת, על קידומים בחברה, על פיתוח מחלקות, על איכות רווחת העובדים ובאופן כללי מנהל כוח אדם מרכז את פעילות המחלקה ומניעה למקום הטוב ביותר. בארץ מנהל כוח אדם מתחיל ירוויח בין 11 ל15 אלף ש"ח בחודש, וכאשר מדובר במנהל בכיר, הרי שהוא כבר ירוויח בין 15 ל36 אלף ש"ח.

מהנדס

תפקידו של מהנדס למצוא פתרונות לבעיות, לאתר צרכים שמצריכים פתרונות מתקדמים ובאופן כלל להוביל מוצרים להתייעל, הן מבחינת ייצור והן מבחינת עלות והעבודה השוטפת. עבודה זו מצריכה בקיאות ביסודות מתמטיים ומדעיים, ידע מעמיק בתכנון מוצרים וכדומה, כאשר יש מהנדסים שמתמחים בתתי נושאים. בארץ מהנדס מתחיל ירוויח בין 22 ל 24 אלף ש"ח בחודש, וכשמדובר במהנדס בכיר, הרי שהוא כבר ירוויח בין 30 ל35 אלף ש"ח.

שווה בחינה!

נשמע כמו אופק מבטיח? נשמע ששווה לחקור אלו מקצועות קיימים כיום, ובאלו תוכלו להראות את היכולות שלכם על הצד הרווחי והטוב ביותר – בהצלחה!

היכנסו לקרוא: איפה כדאי לגור בישראל?