דברים שצריכים לדעת לפני שמתחילים לסחור

הגיעה השעה ונפלה ההחלטה להתחיל לסחור אונליין. כי מה הבעיה בעצם? כמה קשה זה כבר יכול להיות? ברוב המקרים, רבים משקיעים כסף ופשוט מקווים לטוב. ובכן, זה לא כזה פשוט. כל סוחר לפני כניסתו לשוק המסחר עושה עבודת מחקר סיזיפית ולומד לא מעט שמות תואר שאדם אשר נמצא מחוץ לעסק, לא יבין מקיצורי המילים הללו כלום ושום דבר.  אין ספק ששוק ההון הוא עולם שלם שיש ללמוד ולהבין אותו בצורה מושכלת אם רוצים להצליח ולגרוף רווחים.

כלים לסוחר

פק"ל סוחר

עם מה סוחר טרי בשוק מגיע? מה הוא צריך לדעת בעבור משחק הוגן מול שאר המשתתפים?

ובכן, בראש ובראשונה עליכם להבין שכל עולם המסחר הוא לא דבר שניתן לחזות או לצפות מראש וכל אקט שלכם הוא הימור. יש הימורים בטוחים יותר ויש כאלה שפחות – אך קחו בחשבון שבין לילה, ההשקעה שלכם עלולה לשנות את צורתה עד ל- 180 מעלות.

הראו לי את חשבון הבנק שלכם ואומר לכם מי אתם

אל תהיו מופתעים כל כך. לא כל אחד יכול לסחור כאוות נפשו. קיימים המון אנשים אשר ההתנהלות הכלכלית שלהם לא נכונה וכל עוד חשבונו האישי אינו מסודר ומכניס כסף באופן קבוע, הסבירות שתצליחו לסחור היא נמוכה.

קראו ספרים העוסקים בפיננסים, כמו גם איך להתנהל עם הכסף באופן נכון ומדויק, כיצד לחסוך בצורה הכי נכונה ולהבטיח יציבות כלכלית, וכמובן, עשו זאת לפני כניסתכם לעולם המסחר.

על תיק השקעות שמעתם?

עם בסיס כלכלי יציב, אתם יכולים להתקדם לשלב הבא שהוא תיק ההשקעות שלכם, שילוב של נכסים פיננסים וניירות ערך. אם אינכם יודעים איך לבנות תיק השקעות, שכרו את שירותיו של בעל רישיון ניהול תיקי השקעות. רישיון ניהול כזה ניתן לקבל אך ורק מרשות ניירות הערך הישראלית. קבלו ממנו את הסיוע הדרוש לכם אינדיבידואלית ולפי היכולות הפיננסיות שלכם.

במה תרצו לסחור?

עולם המסחר גדוש באפשרויות. עם כלים לסוחר שקיבלתם והליווי הצמוד (השתדלו להשאיר את הליווי אתכם, גם אם אתם מרגישים שאתם מבינים מספיק), יש באפשרותכם להסתכל על עולם המסחר מלמעלה ובעצם לבחור מה הכי מושך אתכם לסחור.

אם אינכם אנשים שאוהבים לקחת סיכונים, מכאן שאגרות חוב ממשלתיות יהיו האולטימטיביות עבורכם כיוון שהן הבטוחות ביותר. אם אג"חים זה לא מה שמדבר אליכם, תוכלו תמיד לסחור במניות של חברות שונות הנסחרות בבורסה, תוכלו גם לסחור במטבעות חוץ ובעוד אינספור אפשרויות.

 

כמו כל התחלה חדשה, צריך וחשוב ללמוד כדי להתמקצע ולהבין את העולם אליו נכנסתם. בתחילת הדרך זה אולי ייראה לכם מסובך, עם מגוון רחב של מילים לא מובנות ומבלבלות. לכן, חשוב מאוד לרכוש את מלוא הכלים הנחוצים. נוסף לכך, מוטב לקבל הדרכה וחשוב להבין באמת את העולם הזה טרם כניסתכם אליו. בהצלחה!

קראו גם: רעיונות ליזמות: הפיכת רעיון למציאות