איך לחסוך כסף בעישון?

הימים שבהם קופסת סיגריות עלתה עשרה שקלים רחוקים כמו חלום רחוק, במיוחד כשהמחירים אינם מפסיקים לנוע כלפי מעלה. כמו כן, חשבון פשוט מראה שאם תחסכו קופסת סיגריות ביום, אתם עשויים לחסוך בערך כ11.500 ש"ח! אז מה עושים אם לא מוכנים לחדול לעשן אך בו זמנית כן מבקשים לחסוך? מכירים את החלופות השונות! שנעזור לכם? עשינו עבורכם את שיעורי הבית, אתם מוזמנים ליהנות מהמסקנות:

לחסוך כסף בעישון

תגלגלו בעצמכם

עברו מסיגריות מוכנות לטבק שרוכשים בנפרד לצד ניירות גלגול. מדוע מהלך זה נחשב חסכוני? כיוון שהעלות הכוללת הרבה יותר חסכונית, אך לא רק בכך מדובר, וזאת כי כאשר אנשים בוחרים לגלגל בעצמם את הסיגריה ולא לשלוף בהיסח הדעת אחת מוכנה, הם פשוט מעשנים פחות, ולו כי ניתן לשלוט בכמות הטבק ששמים בכל סיגריה ומדובר בטקס מהנה, אך שבאותה נשימה גם דורש התעסקות, ועל כן אין דבר כזה לעשן עוד סיגריה מבלי לשים לב, אלא לפני כל גלגול עורכים מחדש שיקולי בעד ונגד, גם אם באופן בלתי מודע.

תרכשו נבון

כידוע, לרוב כלכלי להעדיף "חבילות משפחתיות", וכך גם בתחום הסיגריות ניתן למצוא מארזים גדולים לצד הנחות משמעותיות. משמע יש לקחת בחשבון שעישון נעשה באופן קבוע, ועל כן אם יש מקום לאחסן, מוטב לרכוש חבילות גדולות ומוזלות – מדובר במוצרים שאינם מתקלקלים מהר ואף שנוח ביותר לאחסן (הנפח מזערי). עוד טיפ עבור רכישה חכמה, הוא לנצל מבצעים תקופתיים וכמובן שגם מעבר של בני משפחה בדיוטי פרי (חוסכים מע"מ).

בחנו חלופות

אין לשכוח שבדומה לאלכוהול, גם טבק הנו טעם נרכש, ועל כן אם אתם אוהבים סוג מסוים של סיגריה שנחשבת יקרה, מוטב לבחון שני דברים:

  1. כמה תחסכו מדי חודש אם תעברו לסוג יותר זול.
  2. אלו אופציות מוזלות אתם מוכנים לנסות במשך חודש ימים (פחות מכך עשוי להטעות, כי כפי שטענו מדובר בטעם נרכש).

לצד מעבר מחברת סיגריות אחת לשנייה, גם רצוי לשקול חלופות מעולמות מעט שונים, כגון מעבר לסיגריה אלקטרונית או לעישון מקטרת. אומנם הרכישה הראשונה עשויה להיתפש כמעט יקרה, אך לאורך זמן תגלו חסכון משמעותי, לצד חוויית עישון שונה.

תהיו בוגרים

אנחנו לא מבקשים מכם להיגמל מעישון (אם כי זה עשוי להיות חסכוני), אך כן לקבוע מראש כמה אתם "מרשים" לעצמכם לעשן מדי יום ופשוט לעמוד בזה. מלחיץ להתחייב מראש? תזכרו שאפשר לחרוג מדי פעם כאשר יש אירוע שמצדיק זאת, ובנוסף תבינו שכל עישון נוסף יבוא לידי ביטוי בחשבון החודשי.

הגבילו את עצמכם

כאשר מעשנים סיגריה רגילה, נהוג לעשן עד שמגיעים לפילטר. עם זאת, כאשר בוחרים בחלופה, דוגמת סיגריית ג'ול, ניתן להחליט שמעשנים לא יותר מ6 שכטות ומפסיקים. באופן שכזה העישון הרבה יותר מבוקר ובאופן עקיף גם הרבה יותר חסכוני.

עד כמה אכפת לכם ממותגים?

העובדות שמחירי הסיגריות גבוהים ובנוסף המיסוי משמעותי, אינם רק מובילים את הצרכן לחוש ממורמר, אלא גם מובילים מגוון יוזמות שנועדו למזער את המחירים – לנצל את ההזדמנות. במה מדובר? בזיופים! אולי מפתיע לגלות, אך גם בתחום הסיגריות ניתן למצוא מותגים מזויפים שנמכרים במחירי בדיחה – בין חמישה לשבעה שקלים לחפיסה. עם זאת, לצד העובדה שהמחירים מאוד מפתים, קחו בחשבון שהעניין רחוק מלהיות חוקי.

השליטה בידיים שלכם!

מכאן שאם אתם אוהבים לעשן, אך המחיר הגבוה מבאס, טוב לדעת שהשליטה עדיין בידיים שלכם, ועל כן תפתחו אסטרטגיה משלכם, שנו מדיניות, תעשנו, תיהנו ובו זמנית תחסכו!