קידום האתר בגוגל: מה יותר משתלם, אורגני או ממומן?

קידום האתר בגוגל

המאמר הבא נכתב מתוך רצון לענות על אחת השאלות הכי גדולות בתחום השיווק הדיגיטלי. מצד אחד יש כאלו שאומרים לנו להקים אתר, לכתוב לו תכנים ולהשקיע בקידום וזה כבר יעשה את העבודה ויביא לידים. מצד שני, אנחנו יודעים שאפשר פשוט 'לעקוף את התור', לשלם לגוגל ולהיות ראשונים בחיפוש. האם יש שיטה עדיפה? כל התשובות במאמר שלפניכם.

אורגני, ממומן – עשים סדר בבלאגן!

טרם נפצח בדיון ונעבור על היתרונות והחסרונות של שיטות הקידום הללו, נציין כי במאמר של חברת REGO תמצאו מידע מקיף בנושא, ולו כי מדובר בחברה עם לא מעט ניסיון בתחום.

גולשים ומבקרים באתר

בקידום אורגני, המבקרים באתר מגיעים לאתר עצמו. מחקרים הראו שאלו גולשים שמרגישים יותר בטחון אם התכנים באתר ולכן ניתן יהיה להמירם יותר בקלות, לפחות בתחומים שונים. גולש שהגיע למודעה ממומנת יחפש לעיתים קרובות מחיר נמוך או מבצעים שונים. אם אתם מתחרים על מחיר ומחפשים נפחי גלישה, המרה ומכירות גדולים, יכול להיות שהממומן יתאים לכם. אם חשוב לכם שהמבקרים באתר יביעו בו אמון, האורגני זו הדרך הנכונה.

עלויות

האמת שזו הנקודה הכי חשובה, נכון? בסופו של יום, האם זה משנה איך הגיעה הרכישה? אכפת לנו כמה עלה לנו להביא אותה. החיסרון בקידום אורגני הוא שזוהי השקעה ללא תמורה מיידית, אך היתרון הוא שמדובר בהשקעה משתלמת לטווח הארוך. בקידום הממומן אנחנו יכולים להגיע לתוצאות במהירות, הבעיה כאן היא שלעיתים אנחנו יכולים לבחור ביטויים תחרותיים ויקרים, ולעיתים, הקמפיין עשוי שלא להצליח.

קידום האתר בגוגל

טווח הזמן

קידום ממומן הוא קצת כמו שכירות – לא שילמת, אתה יוצא מהנכס. בקידום אורגני אתה משקיע לטווח ארוך בנכס משלך, ונדמה שזהו אפיק שיווק משתלם גם בשנת 2020. התוצאות נשארות לאורך זמן, גם לאחר תום הקידום – מה שהופך את אפיק השיווק הזה להרבה יותר משתלם.

מהירות תגובה

אם אתם צריכים לצאת במבצע מהיר או להביא הרבה תנועה בתקופה קצרה – הקידום הממומן הוא הפתרון בשבילכם. זה בא לידי ביטוי בעיקר בפרסום בעקבות אירועים בלתי צפויים או מזג אוויר למשל. דוגמא טובה תהיה למשל פרסום מזגנים בזמן גל חום לא צפוי באביב. ניתן לחזות ולהיערך לאירועים מראש עם קידום אורגני אבל אלו חייבים להיות דברים צפויים יחסית כמו חגים.

 

לסיכום נאמר כך – לשתי שיטות הפרסום יש יתרון. לדעתנו, ליותר עסקים יתאים קידום אורגני פשוט מכיוון שניתן להגיע להישגים לטווח ארוך, ולשמר את התוצאות לאורך זמן. בהצלחה.