כיום, נראה כי הטלפונים הסלולריים החכמים שברשותנו הפכו לחלק בלתי נפרד מהחיים של כולנו. אנחנו שומרים על קשר עם הקרובים שלנו באמצעותם, מקבלים את כל המידע שאנחנו צריכים על העולם דרכם ורבים מאיתנו אפילו משתמשים בהם ככלי חשוב לעבודה ולפרנסה. מתוך כך, רובינו נרצה להתחדש בסמארטפון חדש בכל כמה שנים (ויש כאלו שירצו זאת אפילו בזמן קצר יותר) ובשלב הזה אנחנו מנסים להבין בדיוק מה המוצר שהכי כדאי לנו לרכוש. האם חשוב ללכת על טלפון עם סוללה לזמן ארוך? האם אני צריך להשקיע במכשיר עם כמות זיכרון גבוהה? איזה מעבד יש לכל מכשיר וכן הלאה. עם זאת, רובינו לא שואלים את השאלה החשובה והיא האם הדגם שאנו רוכשים מגיע מהיבואן הרשמי או דווקא מיבוא מקביל. אנו רוצים להסביר אחת ולתמיד למה רכישה מיבואן ראשי היא עדיפה ומומלצת תמיד.

קודם כל השירות

יש הרבה דברים שקשורים לנושא של יבוא רשמי, אבל בחרנו לפתוח עם נושא השירות כי אם תשאלו אותנו מדובר בדבר החשוב ביותר. לצורך הדגמה של העניין הזה קחו למשל את אתר רונלייט. מדובר ביבואן רשמי של המוצרים שנמכרים באתר שלו (טלפונים חכמים כמו אופו רנו5 פרו 5G, דגמי LG מובילים ועוד). כך, כשאתם רוכשים את המכשיר ותקלה מתרחשת, אתם מקבלים את התיקון המיידי, המקצועי והמהיר ביותר או החלפה למכשיר חדש במידת הצורך. ליבואן הראשי של המותגים השונים יש נקודות שירות רבות ברחבי הארץ וכך תוכלו לקבל גם שירות מהיר וזמין במיוחד. לעומת זאת, היבואנים המקבילים, במיוחד כשמדברים על טלפונים חכמים, לא יודעים לתת לצערנו שירות וברגע האמת זה בהחלט עשוי להיות בעייתי.

מחירים

נהוג לחשוב שמוצרים בייבוא מקביל הם זולים יותר בהכרח, אבל האמת היא שזה ממש לא ככה בכל המקרים. הרעיון של יבוא מקביל הוא להביא לתחרות ולהוזיל מחירים על מוצרים וזה בהחלט רעיון נכון, אבל תהיו בטוחים שהיבואנים הראשיים לא נשארו אדישים לעניין הזה והצליחו לספק את המוצרים באותם המחירים והרבה פעמים אפילו במחירים טובים יותר, כך שבלא מעט מקרים רכישה של סמארטפונים מהיבואן הראשי היא משתלמת כלכלית הרבה יותר. אנחנו ממליצים בהחלט לעשות סקר שוק מקיף לפני שאתם מחליטים לרכוש כל מוצר שהוא, אבל חשוב שתדעו כבר עכשיו שקיים סיכוי לא רע שתמצאו את המוצרים שאתם מחפשים במחירים טובים יותר דרך היבואן הראשי.

רכישת סמארטפונים ביבוא רשמי: למה זה עדיף על יבוא מקביל?

על מוצרים חשובים ויקרים לא מתפשרים

האם ישנם מקרים בהם יבוא מקביל הוא דווקא עדיף מרכישה מהיבואן הראשי? התשובה היא שכן, אבל בעיקר כאשר מדובר על מוצרי צריכה בסיסיים כמו תמרוקים, צעצועים או כל מוצר אחר שהמחיר שלו זול. לעומת זאת, כאשר מדובר על מוצרים חשובים שאתם הולכים להוציא עליהם מעט כסף ובונים עליהם שישרתו אתכם בצורה טובה בכל כך הרבה תחומים בחיים כמו סמארטפונים, מומלץ בהחלט ללכת על היבואן הראשי, כן, גם במקרים בהם מדובר על עלות מעט גבוהה יותר מהיבואנים המקבילים.

חשוב לשאול ולברר

מה שמעניין הוא שרבים כלל לא מודעים שיש בכלל דבר כזה יבוא ראשי ויבוא מקביל ולא שואלים לפני שהם רוכשים, כשהמוכרים כלל לא מחויבים לתת את המידע החשוב הזה. על כן אנו ממליצים לשאול את השאלה הזו בכל פעם לפני שאתם מקבלים את ההחלטה.

זכרו – כשאתם רוצים ללכת על בטוח ברכישת סמארטפונים, רכישה מיבואן ראשי היא עדיפה בהחלט.