השירות הצבאי הוא בלי שום ספק אחד החלקים החשובים ביותר במהלך חייהם שך צעירים ישראלים. מעבר לעובדה כי מדובר על תפקיד בו נשרת שנתיים או שלוש כמעט, חשוב להבין שהשירות בצה"ל הוא למעשה השלב הראשון בחיים הבוגרים המקצועיים ועל כן השיבוץ שתקבלו הוא קריטי וחשוב ביותר. נראה כי בעבר מרבית הצעירים לא ייחסו חשיבות רבה לשלבי המיונים, וכך מצאו עצמם נערים ונערות רבים מתגייסים ליחידות ותפקידים שהם לא באמת רוצים או שאולי לא מתאימים להם, ומתוך כך התגבשה והתחזקה ההבנה שיש צורך בהכנה מקיפה ומלאה לקראת הצו הראשון ומבחני המיון האחרים. עד זאת נראה שעד היום צעירים רבים עדיין שואלים עצמם האם שווה להוציא כסף לקראת הצו הראשון וכלל המיונים. ובכן, אנו רוצים להסביר כעת עד כמה חשוב ולמה מדובר על משהו שלא כדאי לוותר עליו.

להגיע לתפקידים שאתם רוצים

בשלב הראשון חשוב להבין כי הכנה לצו ראשון היא שלב קריטי לקראת השיבוץ לתפקידים שונים בצבא. אם אתם שואפים להגיע ליחידות מעניינות, וזה לא משנה אם אתם רוצים להגיע ליחידה קרבית או לשרת בתור תומכי לחימה, עליכם לעבור בהצלחה את המבדקים השונים בצו ראשון שהם הרבה פעמים רק חלק אחד בתהליך ארוך יותר לקראת שיבוץ ביחידה המיוחלת.

מי שרוצה באמת להגיע ליחידות טובות חייב לעבור בהצלחה את המבדקים השונים ובפרט את מבחן הפסיכוטכני שעבר שינויים רבים בשנים האחרונות.

ההבדל בין השקעה לבזבוז

על מנת להבין מדוע משתלם להוציא כסף על הכנה מקצועית לצו הראשון צריך להבין בדיוק מה הוא כולל. חלק הארי של ההכנה כאמור כוללת הכנה למבדקי הפסיכוטכני המורכבים ממספר גדול של שאלות אמריקאיות. ההכנה כוללת ירידה לרזולוציות הקטנות ביותר עם הכנה לפרק השאלות האנלוגיות המילוליות, הכנה למבחן הכמותי, הכנה לשאלות אנלוגיות צורניות, וכן הכנה למבדקי הבנת הנקרא ומבחני הבנת הוראות.

מעבר לכך ההכנה כוללת גם הרבה מאד סימולציות וכן מבחני עבר שכבר נערכו וכך ניתן להתכונן בצורה הטובה לשלב הזה ולהגיע הכי מוכנים שאפשר לרגע האמת. ברגע שמבינים שאלו פני הדברים, רואים כי לא מדובר על בזבוז כספי לשווא, אלא על השקעה חכמה שתניב את הפירות כמו שקורה במעל 90 אחוז מהמקרים. בואו נגע בכמה מילים כעת באות פן חשוב במיוחד של השיבוץ בצה"ל.

הכנה לצו ראשון: האם זה שווה את הכסף?

השירות בצה"ל משפיע על העתיד שלכם

כפי שציינו בהתחלה, השיבוץ ביחידות השונות בצה"ל מהווה במידה רבה את תחילת הדרך המקצועית שלכם בעולם התעסוקה. כלומר, לאחר השחרור שלכם, כאשר תרצו לגשת לראיונות עבודה בחברות שונות, הן ישמחו מן הסתם לגלות שעברתם שירות משמעותי ביחידה טובה, ובטח כזו הרלוונטית לתחום הפעילות שלהם, וזה נכון אגב גם לגבי חלק ממוסדות הלימודים בארץ. כאשר מבינים את הסך הכולל של הדברים הללו, רואים כי ההכנה לצה"ל היא בהחלט צעד משתלם שנושא פירות.

למי זה מתאים?

בשורה התחתונה, מדובר על צעד חשוב והשקעה שבהחלט שווה לעשות. למי זה מתאים?

אז אם אתם עונים על הקריטריונים הללו והשירות הצבאי שלכם הולך וקרב, אין ספק שכדאי גם לכם לשקול את האפשרות של הכנה מקיפה לצו הראשון.