הפעילות המבורכת של עמותת אחינועם בראשות האחים איל אדרעי, משה אדרעי וכן רפי אדרעי התחילה בשנת 2018, עת החליטו האחים להקים את העמותה הנקראת על שם אב המשפחה. כמי שהגיעו ממשפחה שורשית וערכית שנולדה וגדלה בצפת, החליטו האחים שלא לוותר על הערכים שלהם אלא להפך – לקדם אג'נדה חברתית מובהקת שמגיעה לידי ביטוי בקידום של תוכניות ארוכות טווח. למרות שהצליחה לסייע לאלפי בני נוער במדינת ישראל הצליחה העמותה לשמור על פרופיל תקשורתי נמוך, ועל כן זה הזמן להכיר את פועלה.

עמותת אחינועם – עמותה חברתית שהוקמה ללא מטרות רווח

את עמותת אחינועם הקימו האחים רפי אדרעי, משה אדרעי וכן איל אדרעי מתוך מטרה לפעול למען קידום של שווין הזדמנויות בחברה הישראלית, וזאת על ידי יצירה של עתיד טוב יותר. כיצד היא עושה זאת? ובכן, על ידי קידום של תוכניות חברתיות פורצות דרך שמצליחות להוביל לשינוי משמעותי, בייחוד כאשר לוקחים בחשבון את תוכנית הליווי ארוכת הטווח. מדובר בתוכנית שמתחילה בגיל 16 ונמשכת עד לגילאים בוגרים יותר, כאשר במסגרת התוכנית הזו מספקת העמותה מענה לבני נוער באמצעות בנייה של תוכנית קידום אישי המותאמת לצרכים שלהם. במסגרת התוכנית הזו מעניקה העמותה ליווי מלא המתבצע על ידי מערך של מתנדבים המלווה את המשתתפים החל מגיל התיכון ועד להשתלבות בתחנות חשובות בחיים, כמו הצבא, אקדמיה ושוק התעסוקה.

 

 

תוכנית נוספת היא תוכנית לקידום של בני נוער בסיכון. במסגרת התוכנית הזו מאתרת העמותה באמצעות המתנדבים ותוך שימת דגש על שיתוף פעולה עם הרשויות, כחלק מאיתור של נוער בסיכון שאינו מוכר וקידום על ידי תוכנית ליווי אישית הנתפרת בדיוק למידות שלהם. במסגרת התוכנית הזו מספקת העמותה גם תוכנית מלגות וכן שמה דגש על מיצוי היכולת של כל משתתף, כחלק מהבנה כי התגברות על מחסומים כמו גם קשיים היא המפתח לקידום אישי שיגיע לידי ביטוי ביכולת של בני הנוער הללו להשתלב בחברה, לא רק בסיום הלימודים אלא גם בתחנות חשובות כמו הצבא, אקדמיה ובהמשך תפקידים בכירים בשוק התעסוקה.

שיפוץ ספרייה וקידום של חינוך מוזיקלי בפריפריה

חלק מהותי מהפעילות של העמותה מתמקד באזור הפריפריה, כאשר פיילוט שהתחיל בעיר צפת הצליח וצפוי להמשיך גם לערים נוספות. במסגרת הפרויקט הזה מקדמת העמותה שיפוץ של ספריה וכן קידום של חינוך מוזיקלי, כחלק מהבנה כי באמצעות שיפור התשתית החינוכית ניתן יהיה לפעול לטובת צמצום הפערים החינוכיים בין תלמידי הפריפריה לבין תלמידי המרכז. רפי אדרעי פעל ביחד עם אחיו למען המטרה הזו, והם אכן הצליחו להגשים את החלום בזכות היכולת לאגד סביבם מתנדבים אשר פועלים בכל ימות השנה לטובת הגשמת המטרות הללו.

לסיכום

עמותת אחינועם בראשות האחים לבית משפחת אדרעי פועלת למען קידום חינוך איכותי ושווה ערך לצד חשיבה מתמדת על מהלכים חדשים אותם ניתן לבצע כבר עכשיו, מתוך הבנה כי רק באמצעות פעילות חברתית ענפה ניתן יהיה ליצור בעבור דור העתיד הזדמנות שווה וכן יכולת לצמצם את הפער שרק הולך וגדל. באתר הרשמי של עמותת אחינועם תוכלו לקרוא בפירוט אודות התוכניות השונות  ואף לקחת בהן חלק, כחלק מהמשך של פעילות חברתית ענפה שהתחילה בשנת 2018 ונמשכת גם בימים אלו ממש, כחלק בלתי נפרד מעשייה למען עתידה של מדינת ישראל וכן קידום של נערים ונערות הזקוקים  לסיוע שיקדם אותם ויוביל להצלחה בכל תחומי החיים.