ניתוח השתלת שיער: כמה זה יעלה לנו?

התקרחות ואובדן שיער זה דבר שמטריד גברים רבים ברחבי העולם מאז ומתמיד. בדיוק בשל כך, עולם הרפואה וכן העולם הקוסמטי וטיפולי האסתטיקה, מנסים כל הזמן למצוא פתרונות טובים לעצירת הנשירה ולהצמחה מחודשת של שיער. כיום, יש טיפולים שעוזרים בצורה חלקית, כמו כמוסות טבעיות, תרופות או הדמיית שיער, אבל נראה כי בין שלל הטיפולים יש טיפול אחד שהוא פורץ דרך ובאמת נותן מענה להתקרחות וזהו טיפול השתלת השיער. מדובר למעשה בטיפול בו זקיקי שיער בריאים מושתלים באזורים המקריחים, מה שמאפשר צמיחה מחודשת של השיער עם הזמן. באופן טבעי, מתוך שלל הטיפולים מדובר ככל הנראה בטיפול היקר ביותר ורבים לא ממש בטוחים כמה זה אמור לעלות. כמובן שהמספר משתנה ממקום למקום, אבל ננסה בכל זאת עכשיו לתת קווים כלליים ולהסביר איך נקבע המחיר של טיפול השתלת שיער.

אופי הטיפול

ראשית כל חשוב להבין שכל טיפול השתלת שיער הוא ייחודי ואין אף פעם שני טיפולים שזהים אחד לשני במאה אחוז וזה הדבר הראשון שקובע למעשה את המחיר. כדי להבין יותר לעומק את ההליך תוכלו לקרוא עוד באתר הזה ולקבל מושג על מהות הטיפול. באופן כללי, הרציונל הוא שככל שמדובר ביותר זקיקי שיער שמושתלים, כך הטיפול יהיה יקר יותר. למי שיש קרחת מתקדמת, יהיה צורך בהרבה זקיקים ועל כן מדובר בטיפול ארוך ומורכב יותר. לעומק זאת, אדם עם התקרחות התחלתית לא יידרש להרבה זקיקים מושתלים ועל כן הטיפול יהיה זול יותר.

הכנה וליווי לפני ואחרי הטיפול

שימו לב שמרבית הקליניקות בארץ ובעולם מציעות תהליך עם מספר מפגשים מעבר לטיפול עצמו. יש מקומות בהם תצטרכו להגיע לפגישת ייעוץ ותכנון לפני התהליך וכמובן שיש להגיע לביקורת לאחר הטיפול עצמו. יותר מזה, יש מקומות שירצו לפגוש אתכם מספר חודשים או אפילו מספר שנים לאחר הטיפול על מנת לוודא שאכן הכול כשורה. הפגישות הנוספות הללו כמעט תמיד מגולמות במחיר הסופי של הטיפול.

ניתוח השתלת שיער כמה זה יעלה לנו

בארץ או בחו"ל?

זוהי כמעט תמיד השאלה הראשונה שגברים מתלבטים לגביה כאשר הם מחליטים לבצע השתלת שיער. הרצון לעשות את זה בארץ נובע בדרך כלל מתוך הצורך לקבל מידע בעברית, לא לבזבז הרבה ימי עבודה וימי חופשה כחלק מהתהליך וכמובן להנות מטיפולים קרובים בארץ. יחד עם זאת חשוב להבין שהשתלת שיער בארץ נחשבת ליקרה מאד ולרוב מדובר בטיפול שיעלה בין 20,000 שקלים ל-30,000 שקלים.

האופציה השנייה לעומת זאת היא לעבור את הטיפול בחו"ל ובעיקר בטורקיה שהפכה כבר מזמן למעצמה של השתלת שיער. שימו לב שהמחיר של השתלות שיער בחו"ל מגלם בתוכו גם את הטיסות ליעד ובחזרה, את השהות בבית המלון לפני הטיפול ולאחריו לתקופת השגחה וגם כן את ההעברות בכל השלבים מהקליניקה למלון. עם כל הדברים האלה, טיפול השתלת שיער בחו"ל יעלה בדרך כלל בין 8,000 ל-15,000 שקלים וניתן לראות בבירור שמדובר בחיסכון משמעותי.

הוצאות נוספות לאחר הטיפול

צריך לזכור תמיד שהטיפול עצמו הוא רק השלב הראשון ולאחריו יש להמשיך ולתחזק את השיער על מנת להגיע לתוצאה אידיאלית. בקליניקה בה תעברו את הטיפול ימליצו לכם את תכשירים ושמפואים מיוחדים שיעזרו להביא לתוצאה טובה וחשוב בהחלט להקפיד עליהם, במיוחד שמדובר בתכשירים מחטאים שעוזרים לשמור על הקרקפת.

בשורה התחתונה, לפני שאתם מחליטים חשוב לקחת בחשבון את כל המשתנים וכך תוכלו לבחור מקום שגם נראה לכם מקצועי וגם מציע טיפול בהתאם למגבלות התקציב שלכם.