כמה עולה ניהול הליך משפטי?

עלות ניהול של הליך משפטי משתנה בהתאם לסוג ההליך, אולם חשוב לדעת כי קיים מחירון הקבוע בחוק. ממה מורכב המחיר ומה חשוב לדעת רגע לפני? להלן הפרטים.

ניהול הליך משפטי: בדיקת המחירון לפני פנייה לעורך דין

הליך משפטי, מכל סוג, דורש לרוב ייצוג וליווי מצד עורך דין. למרות מה שרבים נוטים לחשוב, תחום עריכת הדין הוא תחום מפוקח וישנו מחירון בעבור כל שירות. עם זאת, יש לקחת בחשבון כי המחיר משתנה בהתאם לשעות עבודה ולהליך עצמו. כך לדוגמה, אם אתם זקוקים לשירות של תרגום מסמכים דרך עורך דין נוטריון, העלות מתחלקת לשניים: תשלום פר מילה בעבור התרגום עצמו וכן אישור על נכונות התרגום. מומלץ לבחון מחירון נוטריון מעודכן, ובכך להבין מהי העלות הכספית אותה תידרשו לשלם בהתאם למספר המילים, העתקים של המסמך וכמובן אישור שלו. כאשר מדובר בשירות של קיום צוואה, העלות כוללת גם את ערך הירושה כאשר לרוב מדובר בסכומים של בין 25%-27% מערך הצוואה. מדובר רק בשתי דוגמאות, אולם ניתן לומר כי דרך בחינת המחירון ניתן בהחלט לדעת מראש מהי העלות המשפטית.

כמה עולה ניהול הליך משפטי

מה חשוב לדעת לפני התשלום?

התשלום בעבור הליך משפטי  מגלם בחובו גם את שכר הטרחה של עורך הדין. ככל שמדובר בהליך מורכב יותר, כך העלות עולה ויכולה להגיע גם לאלפי ועשרות אלפי שקלים. יתרה מכך, לא פעם התשלום מתבצע בהתאם לתחום המומחיות של עורך הדין או המשרד עמו אנו בוחרים לעבוד ועל כן חשוב לדעת כי ככל שעורך הדין מנוסה ומבוקש, כך המחיר בעבור השירות עשוי לעלות. שימו לב כי ישנו מחירון מפוקח בחוק אותו ניתן לראות דרך אתרים מתמחים, אך אין להסתמך על המחירון אלא לבחון לעומק במעמד הפגישה מהן העלויות הצפויות, ובהתאם לכך להבין מראש מהן העלויות הכספיות הדרושות מכם לצורך סיום ההליך המשפטי. כדאי לדעת שבמקרים מסוימים מוטלת הגבלה על גובה שכר הטרחה, כמו במקרים של תביעה בנושאי קצבה ומענק נכות לאחר תאונת עבודה.

על ההבדל בין ייעוץ לייצוג משפטי

במידה ואתם צריכים לעבור הליך משפטי, השלב הראשון הוא פגישת ייעוץ. לרוב, טווח המחירים בעבור פגישת ייעוץ נע בין 500 ₪ ועד 1,500 ₪ לפגישה אחת בודדת. במידה ומדובר בייצוג משפטי, המחירון משתנה בהתאם לסוג ההליך המשפטי, והזמן לו צריך להקדיש עורך הדין את זמנו. בשל כך, מומלץ לתאם פגישת ייעוץ ראשונית ולהתרשם מהניסיון המקצועי, כמו גם מהצעת המחיר אותה הוא מציע לכם. הצעת המחיר צריכה להיות כתובה בצורה מפורטת על גבי חוזה, ועל מנת שתוכלו להיות בטוחים כי קיבלתם מחיר הוגן בעבור השירות מומלץ בהחלט לבחון דרך אתרים מתמחים את המחירון המלא, לצורך קבלת מחיר הוגן בעבור ההליך לו אתם זקוקים, ונדרשים לשלם בעבורו. קראו היטב את האותיות הקטנות בחוזה, ואל תחששו לבקש לעבור על הצעת המחיר בבית, לטובת התרשמות מעמיקה יותר.