התנהלות נכונה עם כרטיס אשראי 5 טיפים שיעשו את ההבדל

מומחים בניהול פיננסי תמיד ייעצו לאנשים לא להחזיק בכלל כרטיס אשראי, אלא לשלם על כל דבר רק במזומן וזאת משום שכרטיסי אשראי הם 'מועדים לפורענות' הם אינם מסייעים לנו להבין מהו המצב הפיננסי האמתי שלנו, כמו גם שהם מאפשרים לנו הוצאות ללא חשבון או גבול.

בנוסף, רבים סוברים כי שימוש בכרטיס אשראי רק מוביל לצבירת חובות תוך שהחובות כמובן נושאות ריביות – מה שלא כדאי במיוחד.

עם זאת ישנן פעולות שניתן לבצע רק בכרטיס אשראי כמו למשל רכישה אינטרנטית, תשלומים דרך מוקדי שירות כמו גם שישנן רכישות גדולות שאנו חייבים לחלק לתשלומים בשל סיבות שונות, בעיקר כלכליות.

התנהלות עם כרטיס אשראי

אז כיצד בכל זאת ניתן לשים גבולות? כיצד אפשר להחזיק כרטיס אשראי ולהישאר בחיים? הנה 5 טיפים שיעשו את ההבדל וסייעו לכם לשלוט בהוצאות!

השתמשו בכרטיס רק להוצאות גדולות

הימנעו מלשלם בכרטיס אשראי על קניות בסופר, קניות בגדים, תשלומי חשמל, מים והוצאות שוטפות אחרות. תשלום בכרטיסי אשראי על תשלומים שוטפים ובעסקאות תשלומים: רק יצטבר מחודש לחודש ולא יועיל לכם כלל. עם זאת המידה ויש לכם רכישות חד פעמיות וגדולות כמו ריהוט יקר, מכונית, טיסה או כל הוצאה גדולה אחרת, מומלץ להשתמש בכרטיס אשראי וזאת כדי לא ליצור "חור בכיס" או תהפוכה גדולה מידי לחשבון הבנק ובכך תוכלו לשלם בצורה נוחה יותר על הקנייה.

נסו לא לחלק לתשלומים רבים מידי

רבים מתי העסק אשר מפתים לקוחות לרכוש מוצרים יקרים בתשלומים. עם זאת כאשר מחלקים יותר מידי עסקאות לתשלומים, אתם מוצאים את עצמכם עם תשלום אחד גדול שלא נגמר של כמה וכמה רכישות שביצעתם וחילקתם את התשלום שלהן לטווח ארוך מידי. לכן יש לנסות לדחות סיפוקים, לחלק את התשלומים לקטנים יותר ולרכוש מוצרים נוספים רק לאחר שסיימתם לשלם על מוצרים קודמים בכרטיס האשראי שלכם.

קבעו לכם את הגבול

החליטו כי אתם לא עוברים גבול מסוים בקניות בכרטיס האשראי שלכם. נהלו פנקס הוצאות אשר בו תרשמו כל הוצאה וכל הורדה והוראת קבע שיש לכם בכרטיס האשראי. שימו לב כי אתם לא עוברים את הגבול שהצבתם לעצמכם ואם כן, נסו להבין איזה תשלומים אפשר לבטל או לצמצם.

הוציאו לגמרי את כרטיסי האשראי מהארנק

אל תחזיקו את כרטיס האשראי שלכם בארנק. הוציאו אותו לגמרי מהארנק ומשכו סכום הגיוני במזומן שיספיק לכם להתנהלות בכל החודש. את כרטיס האשראי הטמינו בקופסא או במקום בטוח בבית והוציאו אותו רק כאשר יש לכם הוצאה גדולה או כזאת שניתן לשלם עליה רק בכרטיס אשראי.

החזיקו רק בכרטיס אחד

הימנעו מלהתפתות להחזיק יותר מכרטיס אשראי אחד. כיום מגוון מועדוני לקוחות מנסים לפתות את הלקוחות לרכוש ולהחזיק כרטיסי אשראי כאשר הם מבטיחים שלל הטבות והנחות. עם זאת ברגע שיש לכם יותר מכרטיס אחד, אתם גם משלמים יותר דמי אחזקה על הכרטיס וגם מתפתים לשלם על קניות בכרטיסים נוספים תוך שאתם מנסים לתמרן בין כרטיס אחד לשני. התוצא ברוב המקרים תהיה בלאגן פיננסי מוחלט ותשלומים גדולים שאינם נגמרים.

בשל כל אלה זה הזמן לעשות סדר, להתייעץ עם חברות פיננסיות להסדרת המצב הכלכלי שלכם, ומשם להתחיל להתנהל נכון ולחיות חיים איכותיים יותר ולחוצים פחות!

Money Met - הכל על כלכלה ופיננסים

גלילה לראש העמוד