איפה כדאי להמיר כסף?

אם אתם נוסעים לחול ורוצים להמיר כסף למטבע זר, אם אתם פשוט רוצים להשקיע בכסף זר או להעניק מתנה בדולרים, יורו ואפילו ביין! חשוב שתדעו כיצד ממירים כסף בצורה טובה.

אך לפני שנמנה את כלל הדרכים אשר באמצעותן ניתן לבצע המרת כפסים, חשוב שתדעו כי השוואת מחירים ועלויות, כמו גם סקירה של דרכים להמרת כספים: הינה חשובה ביותר גם בשל האמינות שבפעולה, כמו גם בשל גובה העמלות והריביות אשר תשלמו על הפעולה אז איפה אפשר לרכוש מטבע חוץ? הנה הרשימה המלאה!

להמיר כסף

עמדת מט"ח בנתב"ג –  יקר ולחוץ

אם אתם מחלטים לבצע את המרת הכספים ברגע האחרון, חשוב שתדעו כי תוכלו לעשות זאת בעמדת המטח של בנק הפועלים אשר נמצאת בנתב"ג. עם זאת עמדת מט"ח בנתב"ג נחשבת מהיקרות מכל להחלפה, כך למשל שהחלפה של אלף אירו תעלה בשל העמלה כמעט 200 שקלים, בעוד החלפה של 1,000 דולר תגרור עמלה של 130 שקלים.

סניף של צ'יינג – השוו מחירים

בארץ פזורים מגוון סניפי ציי'ינג אשר בהם ניתן לבצע המרה של מט"ח. עם זאת חשוב לבצע השוואת בין החברות השונות להחלפת כספים ולבדוק איזה מציעה לכם עמלה נמוכה יותר ולכן חשוב לבצע המרה של כסף בסניף של ציי'ינג כמה ימים לפני הטיסה.

החלפה בבנק הדואר – הנחה קטנה

בסניפים של בנק הדואר תוכלו גם כן לבצע המרה של מטבע חוץ. עם זאת המרה כזאת תהיה כרוכה מן הסתם בהמתנה בתור ופעילות איטית למדי של עובדי הסניף, אך בכל זאת זה שווה קבלת של 3 אגורות על השער הנקוב.

בכספומט – שעות פעילות גמישות

מי שירצה להחליף כספים בכל שעה ביום או בלילה יוכל להיעזר בכספומטים של בנקים שונים. כספומטים של בנק לאומי או של בנק דיסקונט אינם גובים עמלה על מט"ח והם פועלים בכל שעות היום והלילה, לכן רבים בוחרים בכספומטים לשל ההוצאה. עם זאת הסכום שניתן למשיכה לעיתים יכול להיות מוגבל, לכן יש לקחת זאת בחשבון.

חברות להמרת כספים – פתרון מושלם!

באמצעות חברות העוסקות בהמרת מטבעות חוץ ניתן לבצע המרת כספית במהירות מכל מקום, בין אם דרך האינטרנט, דרך הטלפון או בהגעה אל סניפים של חברות העסוקות בתחום. בשל התחרות מציעות כיום חברות להמטרת מטבע חוץ מחירי עמלה נמוכים כמו גם שירותים נוספים כגון: העברת כספים, פתיחת חשבון מטח ועוד.

אז מה צריך לדעת על עמלות של מט"ח

כאשר אתם ממירים כסף חשוב שתבצעו השוואת מחירים ולכן חשוב לדעת קמת יותר על ריביות כאשר במרבית הבנקים נגבית עמלה של 0.19 אחוזים על מטבע חוץ, כאשר ישנם כאלה שגובים עמלה של 0.175 אחוזים. בזמן שאתם ממירים כסף שימו לב לא רק לעמלה אלה גם לשער ההמרה, וזאת כדי להבין מהם הסכומים שאתם עוסקים בהם. בנוסף בצעו השוואת מחירים בין הבנקים, סניפי הצ'יינג והחברות השונות על מנת שתוכלו לבחור את העמלה המתאימה מכל, כמו גם את התנאים לרכישת מטבע חוץ.

Money Met - הכל על כלכלה ופיננסים

נגישות
גלילה לראש העמוד